google-site-verification: google4cc082079dc775a7.html
 
  • Yechiel Yogev

איך בוחרים שם דומיין טוב

עודכן: 6 באוק׳ 2021


לשם הדומיין יש תפקיד חשוב במיתוג האתר שלנו ואמינותו, ואפילו יכול להשפיע על הדירוג של האתר במנועי החיפוש כדי להבין מהו שם דומיין עליכם להבין שיש לו השפעה ישירה על כל התחומים שקשורים לנוכחות הדיגיטלית שלנו:

הראה מקצועי: דומיין מדויק משפר את הנראות שלך, כעסק או ארגון מקצועי ובעל סמכות. דומיין נכון מקל על מציאת האתר שלך ברשת כך תגדילו את שיעור החשיפה של האתר. שם דומיין מדויק יכול לשמש תפקיד ב - SEO ( אופטימיזציה למנועי החיפוש) של האתר שלכם. ישנם מרכיבים רבים ל - SEO טוב, התחלה טובה תהיה כמובן במציאת שם דומיין מדויק וטוב לעסק.
אז איך בוחרים שם דומיין טוב
 


1. השתמש במחולל שמות דומיין כדי להקל על שלב "סעור המוחות" בזמן בחירת דומיין, השתמשו מחולל שמות דומיין. הכינו רשימה של אופציות אפשריות לשם הדומיין שלכם, על ידי שימוש במחולל תוכלו לקבל מגוון רחב של רעיונות שיתאימו לעסק שלכם, בנוסף תוכלו לדעת איזה שמות דומיין תפוסים, כלומר משהו אחר כבר רכש אותם, ואילו לא. כך תוכלו לשלול אפשרויות, ולדייק את בחירת שם הדומיין שלכם.
 

2. שמרו על שם הדומיין קצר


מבחינה טכנית שמות דומיין יכולים להיות בעלי 63 תווים, אך לא רצוי לבחור שם דומיין ארוך, מכיוון שקשה יותר להקליד ולזכור אותם, שמרו על שם הדומיין שלכם קצר. אידילית שם דומיין אמור להכיל לא יותר מ 3 עד 12 תווים, ולא יותר מ 2 - 3 מילים. אם חשבתם על שם דומיין ארוך מזה כדי לקצרו.
 

3. בחרו דומיין קל להקלדה


לא נרצה שמבקר באתר שלנו יסתבך בענייני איות נכון של השם דומיין לפני שהוא מבקר באתר, לכן צריך לבחור שם דומיין קל לאיות (האיות באנגלית לא פשוט כמו בעברית) מה עוד שגם אנחנו צריכים לבחור שם דומיין קל לאיות, כדי לא לעשות טעויות בעצמנו כי אז נצטרך "לרוץ" אחרי ספק הדומיין, בבקשה לביטול הרכישה עקב טעות בהקלדה. הימנעו ממילים שניתן לקצר אותן או לאיית אותן בצורה אחרת כמו - you ו - u או ok ו - okay אם כבר אתם בוחרים מילים כאלה, בחרו את הגרסה הצפויה שלה, כלומר הגרסה שלרוב משתמשים בה.
 

4. חישבו על המותג אסטרטגית מותג, מורכבת מחלקים רבים שמתחברים יחדיו, כדי לספר "סיפור" אחד. דאגו ששם הדומיין שלכם יהיה חלק מאסטרטגית השיווק והמיתוג שלכם, אשר תשקף את הנכסים הדיגיטליים האחרים שלכם, כמו עמודים במדיה החברתית וכדומה. שם הדומיין שלך יכול להיות זהה לשם העסק שלך/ אם אין לכם עדיין שם לעסק, תוכלו להיעזר במחולל השמות לעסק. בסופו של דבר שם הדומיין שלכם חייב להיות עם יכולת מתוגית בהמשך.


 

5. שיכיל מילות מפתח אחת מהעצות ל - SEO טוב הוא שם הדומיין. רצוי מאוד שיכיל מילות מפתח של העסק, זה יעזור למנועי החיפוש להעלות את האתר שלכם בתוצאות החיפוש כאשר מחפשים עסקים דומים לשלכם, וכך לדרג את האתר גבוה יותר. אך צריך לזכור שיש להשתמש במילות מפתח רק כאשר הם מתאימים בצורה טובה למבנה שם הדומיין, על פי העצות שכבר הזכרנו. אם זה לא מסתדר, אל תעשו זאת "בכוח".
 

7. בחירת סיומת דומיין נכונה סיומת דומיין, ידוע גם כ - (LTD (top-level domain היא התוספת בסוף שם הדומיין שלכם. סיומת זאת של כתובת האתר שלכם, משמשת לזיהוי כמה מרכיבים חשובים כמו; מטרת הדומיין, מיקומו, ומי הבעלים שלו.

בעוד הסיומות הנפוצות ביותר הן .COM .ORG ו - .NET ישנם אפשרויות רבות נוספות שיכולות לשמש כחלופה במקרה שהבחירה הראשונה שלך לשם דומיין תפוסה.


 

מה פירוש הסיומות של הדומיינים:

  • סיומת .com קיצור של המילה commercial באנגלית כלומר מסחרי.

  • סיומת .net כלומר networks רשתות, זאת הסיומת השנייה בפופולאריות שלה באנגלית. היא בדרך כלל מיוחסת לנותני שירותים בתחום ה - web.

  • סיומת .org קיצור של organization בדרך כלל משמש ארגונים ללא כוונת רווח

  • סיומת .info מהמילה information באנגלית, בדרך כלל משמש ארגונים פדגוגיים חינוכיים או ארגונים שמספקים מידע בנושא כלשהו.

  • סיומת .ccTLD ראשי תיבות של Country code top-Level domains כלומר סיומת של מדינה מסוימת. סיומות של מדינות יכולות לתרום ל - SEO של האתר באותן מדינות כמו, כמו הסיומת של ישראל il.


 

8. עשו מחקר

לפני רכישת שם דומיין, ודאו שאתם לא בוחרים שם שהוא קרוב לשם שכבר נתפס. שם דומיין שנתפס על ידי מותג אחר, יכול ליצור בלבול אצל הלקוחות, ואולי גם שאלות משפטיות. לכן עדיף לחקור טוב, ואז לבחור את שם הדומיין שלכם.


 

9. חשבו לטווח ארוך

תכננו לטווח ארוך, כלומר חישבו שהעסק שלכם יצמח בעתיד, רכשו מספר גרסאות של שם הדומיין שלכם. וכך תוכלו לשמור אותם אצלכם ולא לתת למתחרים שלכם לתפוס אותם בעתיד.

הגרסאות השונות של שם הדומיין, יכולים להכיל סיומות שונות, או שמות דומיין דומים. ניתן לחבר מספר רב של דומיינים לאותו אתר wix. דאגו ששם הדומין לא יגביל אתכם מלהתפתח לכיוונים שונים בעתיד, כך שלא תגבילו את עצמכם לנישה מצומצמת, אלא אם כן מלכתחילה אתם מעוניינים לעסוק בנישה ספציפית


 

10. פעלו מהר

ברגע שהחלטתם על שם הדומיין שלכם, עליכן לרשום אותו, מהר ככל האפשר כדי שאחרים לא יקדימו אתכם וירשמו אותו על שמם. כדי לעשות זאת מצאו רשם דומיינים מוכר על פי הצרכים שלכם. ברגע שתרשמו אותו על שמכם הוא יהיה שלכם עד, לתפוגת מועד הרישום, שזה משנה עד שלוש ואף יותר, תלוי בחבילת האחסון שבחרתם.

ב- wix ניתן לרשום דומיין, וגם לקבל חבילת אחסון, באותו מקום וכך גם לחסוך בעלויות, ובמרכבות בתחזוקה שמגיעה עם הרכישה, של אחסון ושם דומיין בשני מקומות שונים.
#blog #Yogiwix #יוגיוויקס #בחירת_דומיין

31 צפיות0 תגובות